+12

Akademie

Inovované (21.7.2012) inteligentní FCD-vyhledávání

15.6.2011 | aktualizováno 22.7.2012 0:22:27 1 2330x

Obsah článku:

Úvod

Trochu jsme upravili náš vyhledávač tak, abyste se dostali přesněji k hledaným výsledkům. Hlavní změnou oproti předchozí verzi je, že se Vaše volba přidáváním dalších skupin znaků zužuje a že je jedno, zda se jedná o začátek slova, jeho prostředek nebo koncovku.

Pravidla hledání:

Do pole "hledej..." je možné zadávat jednotlivá slova nebo jejich části nebo více slov nebo jejich částí oddělených mezerami:

Zadáte-li tedy následující čtyři skupiny znaků v řetězci: "vačk klik Ford deo", bude nález zúžen na části slov "vačkový hřídel" a "kliková hřídel" (nebo "klikovka", nebo "vačka"), vyskytujících se u příspěvků, kde je obsaženo zároveň slovo Ford a třeba Mondeo.

Příklady zadávání hledaných slov nebo řetězců písmen nebo čísel:

Pokud bude zadán k nalezení řetězec "zát" pak budou nalezeny výrazy jako např. "předkatalyzátor", "kondenzátor", ale i "zátka", protože vyhledávač hledá slova obsahující řetětec nacházející se kdekoliv, tedy na začátku, na konci i uprostřed slova. 

To samé platí u chybových kódů, které nemusí začínat těmi prvními, nýbrž i dalšími číslicemi, i tak budou nalezeny. 
Příklad: "573 VW" najde všechny příspěvky, kde se bude vyskytovat např. chybový kód  "17573" a výběr zúží na příspěvky, kde se vyskytuje dvojznak "VW", to však může znamenat, že ukáže i příspěvek Ford Galaxy, kde se někde v textu vyskytuje řetězec "VW" a je to jedno, zda v těle textu, v textu k obrázku, v komentářích a nebo v seznamu značek, tam bude vyhledávat samozřejmě všechny příspěvky pod VW, kde se vyskytují i ostatní skupiny znaků, které jsme do okna "Hledej..." spolu s výrazem "VW" napsali.

a tak dále... 

Přesně jako v textech příspevků, článků, komentářů k obrázkům či souborům i ve všech fórech hledá vyhledávač hledaný řetězec písmen a čísel nebo jejich kombinací mezi vyměněnými díly, symptomy závad, nebo lze takto nalézt třeba jmého přispěvatele jako i číslo karosérie VIN vozidla, které zde je v archívu uloženo.

Přejeme Vám hodně zábavy při hledání a testování kombinací slov písmen a čísel v FCD-vyhledávači. Těšíme se na všechny Vaše další podněty k vylepšování webu FCD.eu!

Váš FCD team


(1384/1)


Komentáře (1)

Ivan Mikov autoopravna-MADI
( 1 ) 15.06.2011 | 21:30:04

No to je super. FCD tým odvedl perfektní práci. Děkujeme

+4