+10

Akademie

Rozšířená komfortní funkce - Interaktivní "FCD-lupa"

30.6.2011 | aktualizováno 11.12.2013 15:43:36 1 1864x

Obsah článku:

Úvod

Nová verze FCD.eu-portálu umožňuje ukládat obrázky ve vysokém rozlišení. Nová funkce interaktivní lupy dovoluje zesilovat její zvětšení i její velikost.  


Změna velikosti zvětšení i plochy lupy... (1389/1)

Změnu velikosti lupy a to jak její plochy tak meřítko jejího zvětšování lze libovolně volit uživatelem.

Chcete li zvětšit/zmenšit zobrazovací plochu lupy stiskněte pravé tlačítko myši a držte jej při pohybu myši směrem doprava stlačené > plocha lupy se bude zvětšovat. Směrem opačným (doleva) se bude zobrazovací plocha lupy zmenšovat. Jakmile dosáhnete kýžené velikosti zobrazovací plochy, uvolněte pravé tlačítko myši a stiskněte levé tlačítko myši. Při tomto úkonu však skočí zobrazení do většího samostatného obrázku. Po opětovném s kliknutí levým tlačítkem myši se vrátíte do Vašeho nového nastavení lupy.

Chcete li zvětšit/zmenšit měřítko lupy stiskněte pravé tlačítko myši a držte jej při pohybu myši směrem nahoru stlačené > měřítko lupy se bude zvětšovat. Směrem opačným (dolů) se bude měřítko lupy zmenšovat. Jakmile dosáhnete kýženého měřítka zvětšení lupy, uvolněte pravé tlačítko myši a stiskněte levé tlačítko myši. Při tomto úkonu však skočí zobrazení do většího samostatného obrázku. Po opětovném s kliknutí levým tlačítkem myši se vrátíte do Vašeho nového nastavení lupy.

Animace nastavení lupy (1389/2)

Kombinovaným pohybem myši se stlačeným pravým tlačítkem myši směrem doprava nahoru se lupa i měřítko zvětšení zvětšuje, směrem doleva dolů se jak plocha tak i měřítko zvětšení lupy zmenšují... 

Demonstrační video (1389/3)


Komentáře (1)

Libor Fleischhans
( 1 ) 11.12.2013 | 15:43:34

Funkce maximálního rozlišení obrazu.
Pokud někomu na stránkách FCD.eu nevyhovuje zvětšení obrázků lupou (např. u obrázků skenovaných drobných textů, které se lupou špatně čtou) klikněte na náhled (na ten miniobrázek) PRAVÝM tlačítkem myši a v interaktivní nabídce vašeho prohlížeče zvolte příkaz "OTEVŘÍT ODKAZ NA NOVÉ ZÁLOŽCE" nebo "OTEVŘÍT ODKAZ V NOVÉM OKNĚ". Poté se totiž rozbalí obraz ve své největší možné velikosti s největším rozlišením.

Doufám že s tímto návodem nebude mít nikdo problém, vyzkoušejte si to, mělo by to fungovat se všemi prohlížeči a u všech obrázků na FCD.eu

Přejeme úspěšné komfortnější prohlížení a čtení drobných textů u obrázků.

Váš FCD team

+0