+0

Akademie

Pozvánka na Diagnostic Con 2014

6.11.2013 | aktualizováno 7.2.2014 8:42:33 4 4985x

Úvod

Stoosmdesát účastníků ankety na minulém ročníku jasně rozhodlo: "Čtvrtý ročník bude ještě více zaměřen na efektivní diagnostické metody, které můžete snadno využít při vaší praxi." 

V pondělí 10. 2. 2014 od 9 hod.

Vysoká škola Na Karmeli,
Mladá Boleslav

příjezdová mapa

 

Letošní největší diagnostická akce roku bude na vaše přání koncentrátem ze všech nejlepších školení a vybraných diagnostických případů z FCD.eu. Nenechte si ujít do detailu vypilované a nejtransparetnější prezentace s animacemi s pozadím elektrických schémat a praktické ukázky měření na velkoplošné interaktivní obrazovce!

Mimo diskuze o nejnovějších trendech půjde i nadále o setkání profesionálů z oboru diagnostiky, získání důležitých kontaktů a vzájemnou výměnu cenných informací. Ve znamení pořekadla "Víc hlav víc ví..." jsou osobní setkání, výměny názorů, sbírání nápadů a diskuse o žhavých tématech také důležité. Dnes ty mně, zítra já tobě... Každý z nás má zkušenosti s něčím jiným a na ruzných stupních. Jen společným úsilím lze ovlivňovat budoucnost diagnostického oboru a držet tak krok s neustále složitějšími techologiemi moderních vozidel. 

Neváhejte a přihlaste se již nyní, počet účastníků je omezen na 300 osob!
Včasné přihlášení bude jako vždy odměněno a tak můžete získat následující slevy na vstupném dle termínů vyplnění přihlášky:

ZÁKLADNÍ CENA: 2 500 Kč za osobu
40% sleva při přihlášení do 31. prosince - 1.500,-Kč /os.
20% sleva při přihlášení do 20. ledna - 2.000 Kč /os.

V ceně je zahrnuto celodenní občerstvení vč. teplých obědů. Přihlášení je do doby zaplacení poplatku nezávazné. Po obdržení přihlášky Vás budeme kontaktovat a bude Vám doručena proformafaktura. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Přihlásit se
 

 Program Diagnostic Conu 2014

  ..tentokrát ryze diagnostický

 • Hranice možností sériové diagnostiky, přednosti a nedostatky (Jiří Hampl a Libor Fleischhans)
  Prezentace generačních přeměn chování vozidla vlivem jejich vývoje v návaznosti na odlišný způsob diagnostických kroků u různých generací. Možnosti efektivity simulací a triků u těchto rozdílných generací v rámci analýzy závad na tvorbě směsi, systému turbodmychadla, tlaku paliva v railu, systému filtru částic apod..
 • Diagnostikování mechatroniky a převodových skříní (Ivan Sixta)Ivan Sixta
  Prezentace všech závad, co jdou za příčinami v převodových skříních i mimo ně. Ukázky chyb při nesprávných postupech a jejich následky, prezentace základů strategie hledání závad na převodovkách a příklady následků i příčin závad na převodovkách.


 • Dopolední blok - I. Flexibilní strom rozhodování o postupu diagnostiky (Jiří Hampl a Libor Fleischhans)
  Série několika prezentací diagnostických strategií týkajících se různých symptomů závad s animovanými prvky dynamiky měření komponentů s maximální názorností.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • Odpolední blok: - II. Flexibilní strom rozhodování o postupu diagnostiky (Jiří Hampl a Libor Fleischhans)
  Pokračování série prezentací vytvořených z nejlepších a nejpoučnějších diagnostických případů uveřejněných v loňském roce, měření komponentů s vysvětlením mechanicko-elektrických souvislostí při odhalování mechanických závad pozorováním elektrických signálů.
 • Diagnostika "on-line" s pomocí zkušených kolegů na FCD.eu (Michal Fleischhans)
  Prezentace nových funkcí webu s odměňovacím systémem, rozšířené využívání přístrojové a měřicí techniky na živých přístrojích a tipy, jak se vyvarovat stále stejného sklouzávání do vyjetých kolejí či opakovaných chyb.

Vizitkový večírek

Vizitkový večírek spolu s přestávkami přes den je ideální možností navázat velmi užitečné kontakty nebo si pohrát s vystaveným diagnostickým zařízením v praxi. Pro tato mimořádná setkání budou všichni registrovaní čtenáři FCD.eu označeni jmenovkami přesně dle přezdívky, nebo jména či názvu firmy tak, jak jsou během celého roku vidět při jejich aktivitách na portálu FCD.eu !

 
Přesný harmonogram bude zveřejněn začátkem r.2014. Pakliže se přihlásíte, pošleme Vám jej emailem ihned po jeho stanovení spolu s příjezdovou mapkou a možnými místy pro parkování. Předpokládaný čas začátku a konce je 8.- 20.hod. Jednotlivé prezentace budou probíhat od 9.-17.hod.

Máte dotaz?

Kontaktujte prosím Barboru Matouškovou
barbora.matouskova@ihr-tech.cz ; +420 774 477 445

 

Mediální partneři:

Odborné časopisy

     AutoExpert - Autopress

 

        Autoservis magazín

Online zpravodajství

     Motofocus.cz

 


“Diagnostic Con” je produktem IHR-TECHNIKA s.r.o. - všechna práva vyhrazena (www.fcd.eu).

Pozn.: Pokud se naskytne příležitost uvést prezentaci na kvalitativně vyšší úrovni a bude zároveň podstatně zajímavější a aktuálnější, vyhrazujeme právo na její zařazení do programu na úkor prezentace ohlášené popř. z technických či jiných důvodů ohrožené.


(1522/1)

Témata převodovek budou letos velmi bohatá na informace (1522/2)

Ivan Sixta předvedl v přípravných schůzkách velmi hodnotné informace, které bude v plném rozsahu prezentovat na setkání Diagnostic Con. Součástí jeho prezentace bude i výstavka, kde si bude každý účastník mnoho věcí osahat, vyfotit, popsat a s Ivanem Sixtou prodiskutovat.

Jak může dopadnout čištění chemickými přípravky, vodou či párou (1522/3)

..ukáže velmi rozsáhlá a hloubková prezentace o filtrech částic, která odhalí doposud často opomíjené. O tom, že by šlo vyřešit problémy s nefungujícími filtry částic poměrně elegantně a že to nejsou zakleté a velmi složité čáry ukáže pár příkladů z praxe. Na nich je zdokumentováno, že neodborným čištěním filtru naopak mohou problémy začít. Bohužel se to týká i chemického, vlastně jakéhokoliv "mokrého" čištění filtrů částic, které může celou věc kapitálně zhatit.

Při měření se dopouštíme mnoho chyb a následky jsou ztrátami (1522/4)

Jak se při diagnostice vyhnout přehmatům ukazuje názorná prezentace, jak měřit v obvodech elektrických komponentů. Způsoby měření jsou rozděleny na tři velmi jednoduché, leč dokonalé způsoby a jejich osvojením se obsluha vyvaruje špatných návyků a bude měřit vždy rychle, dokonale a bez chyb.

Jak může vypadat "nelogično" ukazuje několik případů z praxe (1522/5)

Když to výrobce myslí dobře, ale opravny patřičně neinformuje ukazuje případ, kdy špatně startující vozidlo opravují rutinéři dle zásad, které platí u 99% všech vozidel, je u tohoto typu motoru ne.

Jak TEXVIK umí číst mechanické problémy z diskrétních signálů komunikačních vedení (1522/6)

..aby se nastalo, že i nejzdatnější autoelektronik sáhne k výměně řídící jednotky turbodmychadla u vozu VW Touareg 3,0 CDTi a závada trvá. I mechanické problémy se nechají rozpoznat na diskrétních signálech lokální komunikace LIN. Co to jsou diskrétní signály a jak jednoduše funguje jejich analýza osciloskopem ukáže prezentace o užívání přístroje TEXVIK.

Jak Vás může vyškolit starší vůz z roku 1997 vlastní diagnostikou (1522/7)

Kontrolka EOBD se ještě na panelu přístrojů neobjevuje, leč v kombinaci se závadou si s vámi chybová hlášení hrají jak na slepou bábu a tentokrát skutečně není šance než se do analýzy problému jednoho dne pořádně obout. Více než půl roku trvající diskuze se zákazníkem, který chtěl jen číst závady a pak že si zbytek doměří sám skončil jednodenní analýzou s jasným, ale zcela nečekaným výsledkem.

Před soudem končí málo věcí, ale pokud tomu tak je, jde do tuhého (1522/8)

Zcela objektivní analýza problému, který měl údajně vzniknout domontováním imobilizéru na datovou linku CAN BUS skončila na odhaleném defektu systému lapače sazí. Ne není to neuvěřitelné, ale dopátrat výsledku se lze jen s hmatatelnými výsledky z měření. Tato kauza je ještě právně otevřena, ale ryze technicky zaměřená prezentace ukáže metody, jak se dopátrat výsledku, který má svou informační váhu.

Problém jménem "přímý vstřik" - Sací ventily vozu VW Golf 2,0 GTi TFSi (1522/9)

Tento vůz netrpí žádnou poruchou, tohle je v průměru normální stav sacích ventilů téměř všech přímo vstřikovaných motorů bez ohledu na značku vozidla již po ca 70.000 km. Jak se tyto závady projevují a jak jim čelit bez toho, aby se po použití čistící chemie nerozlétlo turbodmychalo? Problematiku tvorby kouřivosti u benzínových motorů jsme v takové míře doposud neznali, ale tato doba nastala je potřeba o ní něco vědět.

Pracant, žádný teoretik, tenhle chlap o převodovkách ví moc (1522/10)

Ivan Sixta je mezi převodovkami od rána do večera. Stisk jeho ruky připomíná svěrák a o jeho výsledky analýz se rád podělí. Většina jeho případů vůbec není osciloskop, ale sklízí převodovky, kdy byly nesprávně provedené opravy předchozími dílnami. Aby se tak nestávalo, chce vás všechny seznámit se zásadami běžných oprav převodovek, na které si po jeho prezentaci troufnete s mnohem větší jistotou.

Lektor odborných školení pan Jiří Hampl (1522/11)

Jiří Hampl je s FCD již dlouho a je externím lektorem pro diagnostická školení. Je často zván do servisů, kde řeší "špeky". S několika takovými Vás seznámí i při jeho prezentacích.

Bojovník za práci v servisech prostřednictvím zpřísnění STK a emisních kontrol (1522/12)

Zakladatel portálu FCD.eu Libor Fleischhans není ani tak "zelený ekolog", jako spíše věří, že pokud by se brala emisní kontrola a STK jen trochu vážně, bylo by to přínosem úplně pro všechny. "Pokud sleduji všechny závady na portálu FCD.eu, tak jedna třetina by jich šla připsat na vrub nedostatečné pravidelné údržby a kontroly vozidla, což by SME nebo STK odhalila. Přibylo by tak běžné drobné práce do servisů a majitelé v kondici udržovaných aut by se z toho těšili také. Dneska čekají mnohdy nevědomky až jim auto klekne docela a pak lamentují, že je oprava drahá" V tom mu dává Ivan Sixta za pravdu, protože u převodovek toto platí dvojnásob.

Již za 3 dny ! V pondělí 10.2.2014 se koná Diagnostic Con 2014 (1522/13)

Čistící prostředky mohou vraždit filtry částic. Naše analýzy prokázaly, že mnoho pokusů o vyčištění filtru částic "odnese" samotný filtr. Chyba je totiž někde úplně jinde. Komplexní prezentaci se všemi důležitými informacemi o filtrech a regeneracích uvidíte již v pondělí 10.2.2014 ráno od 9:00 !

Komentáře (4)

Anonym
( 1 ) 17.01.2014 | 07:31:34

Zdravím Vás,

ani nevíte jak mě mrzí, že se nemůžu zúčastnit! V ten stejný termín u nás probíhají jarní prázdniny a jsme na horách (mimo CR). Zrušení hor kvůli práci by mi doma určitě neprošlo!

Nezbude mi nic jiného než si zakoupit DVD. Škoda, že termíny Diagnostic Conu jsou v těchto termínech jarních prázdnin, možná se to kryje s návštěvou i jiným zájemcům. I když dole čtu, že malá aula stačit nebude tak je to super!

Tak snad příští rok mi to vyjde.
Zdraví Aleš

+0

Libor Fleischhans
( 2 ) 17.01.2014 | 07:44:56

Dobrý den Aleši,
termíny našich akcí se bohužel podřizují jedné jediné věci a tou je zkouškové období na vysoké škole ŠKODA Auto. Jedině v době jejich zkoušek jsou tyto prostory volné, jinak mají v aule nabito a my zatím nemáme a ani nehledáme lepší reprezentativní a dost důstojné místo, kde by byly splněny všechny naše požadavky. Aula vysoké školy se velmi osvědčila, protože je absolutně nezávislá na počasí a je v termínu, kdy má většina lidí čas.
Jaro zaměstnává dost lidí doma, léto je plné dovolených, na podzim se šturmuje s přezouváním a začátek zimy jsou bouračky a na ledu a baterková sezóna. Je tedy skutečně těžké vybrat termín, aby to vyhovovalo.
Přeji Vám ať si nezlomíte nikdo z Vás na horách nohu a snad Vám to vyjde příště.

za FCD.eu team zdraví L.Fleischhans

Toto je odpověď na komentář ( 1 )
+0

autoopravna jičínský
( 3 ) 17.01.2014 | 11:14:11

Ten termín by možná šel vyladit,když bude kalalmita tak ti co to mají daleko mají o zábavu postaráno,někteří to mají opravdu daleko např z SK.Na 1 den když se to ví dlouho dopředu tak si udělá čas každý.Možná by se našlo i místo uprostřed čr, ale pro Vás by to byla pakárna, takže už si nebudu vymýšlet a děkuji za takovou akci.

Toto je odpověď na komentář ( 2 )
+0

Petr Šebesta
( 4 ) 17.01.2014 | 14:53:36

Měl jsem v loni ten samý problém :) Tak jsem zkusil, jako že na hory nepojedu - po té jsem zjistil, že pan Fleischhans mi asi vařit a prát ponožky nebude. Ale letos mi to vyšlo!!!
Loňské DVD jsem nikde neviděl - nebo jsem něco přehlédl?

Toto je odpověď na komentář ( 1 )
+0