Pomoc a dotazy

317471900
objednávky a organizační dotazy

Školení a konference

Diagnostic Con 2020 - záznamy z přednášek


Nezúčastnili jste se posledního Diagnostic Conu 2020, ale máte zájem dodatečně shlédnout všechny přednášky? Žádný problém, níže najdete přehled přednášek, které jsme sestříhali do jednotlivých video záznamů a pod nimi i objednávkový formulář, který Vám zajistí rychlý a neomezený přístup jak k přednáškám na videu, tak i k samotným prezentacím, které si během sledování můžete pohodlně otevřít či vytisknout a dělat si do nich tak jednoduše i případné poznámky. 

 

 

 
Diagnostic Con je největší akce pro diagnostiky, emisní techniky a opraváře, která se koná jen jednou za dva roky a ta poslední se již po osmé konala 22.9.2020 v prostorách – O2 UNIVERSUM v Praze (dříve např. ve Fóru Karlín či na Vysoké škole Škoda Auto na Karmeli).
 
Pro více informací navštivte www.diagcon.cz.
 
Pakliže chcete získat přístup k záznamům z následujících přednášek z posledního ročníku, použijte objednávkový formulář ve spodní části této stránky.
 

Záznamy z přednášek 2020

Dopolední přednášky Diagnostic Conu představovaly koktejl těch nejžhavějších školících témat a problémů řešených v rámci diagnostické podpory na FCD.eu za poslední dva roky. Tyto přednesl zakladatel FCD.eu Libor Fleischhans, ke kterému se v odpoledních hodinách přidali i jeho kolegové a hosté z Vysokého učení technického v Brně nebo z Akademie věd České republiky, konkrétně z Ústavu státu a práva, Centra pro klimatické právo a udržitelnost.

 

Diagnostic Con tedy ani letos nezapomněl na témata, která ovlivňují opravárenské prostředí a branži jako takovou, na které bychom jako diagnostici a opraváři se snahou odvádět svou práci dobře, svědomitě a přitom růst a profitovat, neměli zapomínat. Je jednoduše zapotřebí se bránit proti všem nešvarům a naopak se zapojovat do dobrých projektů, které nám mohou pomoci dělat naší práci efektivněji a s větší radostí.

 

Zde je přehled všech přednášek, které nabízíme ke shlédnutí formou záznamů.

 

Diagnostika DPF

 

Vyčerpávající diagnostické kroky, když nefuguje filtr částic jak má. DPF osvědčené rutiny nepřehlédnou jediný detail, co by mohly negativně ovlivnit funčnost DPF systému, ať už se jedná o systémy EURO5 nebo nové EURO6.

 

 

 

 

Ať už profesionálové nebo amatéři, všichni se dopouštíme omylů. Abychom v diskusích vymýtili mýty, shrnuli jsme ty nejčastější do jedné prezentace.

 

 

 

 

Aby z oranžových svazků vysokonapěťových kabelů místo strachu šel jen oprávněný respekt a aby se diagnostika soustředila na praktické příčiny nejčastěji reklamovaných závad. Prezentace logování a měření na hybridních vozidlech.

 

 

 

 

Simulace používá jen ca 5% špičkových diagnostiků. Jsou to hantýrkou řečeno "finty" a "triky", co u složiztějších případů při diagnostice pomáhají utříbit myšlenky, aby další potup byl relevantní a vedl brzy k cíli.

 

 

 

 

Ing. Martin Šedina,VUT, Brno - Z čeho se skládaly baterie či akumulátory před desítkami let a z čeho nyní? Jaký je mezi nimi vůbec rozdíl a co snesou a co ne? Je riziko s jejich přetížěním či namipulací vysoké a jak se dají rozzlobené baterie uhasit?

 

 

 

 

I - Diagnostika: Libor Fleischhans, FCD.eu - Nekvalitní náhradní díly jsou pro autoopraváře často nepříjemnou “ruskou ruletou”. O to více, když je s výměnami spojena vyšší pracnost. Jak rozpoznat nekompatibilní náhradní díl, který může přijít i od OEM?

 

II - LEGISLATIVA: Dr. iur Rita Simon Ústav státu a práva Akademie věd ČR
Co dělat v případě rozpoznání nekompatibilního náhradního dílu v autoservisu? Jaké jsou naše povinnosti z hlediska legislativy a jak vysoké sankce bychom měli mít na paměti?

 

 

 

 

Libor Fleischhans, FCD.eu - Při slově "emise" si každý vybaví "zelenou známku", ale jak důležitou diagnostickou informací mohou být grafické záznamy z logů mobilních emisních přístrojů se dozvíte z této přednášky.

 

 

 

 

I - Úvod do problematiky, Michal Fleischhans, ASEM - Proč ASEM vyhodnocuje data z technických prohlídek a jak vše souvisí s kvalitou ovzduší a opravárenstvím?

 

II - Statistiky za 2018 až 2020, Ing. Petr Novák, ASEM - Co ukázaly první analýzy dat poskynuté Ministerstvem dopravy?

 

III - Diagnostika emisí z big data, Libor Fleischhans, ASEM - Velká data z měření emisí poskytují nepřebernou škálu informací. Ukážeme jak jsme přišli k dosavadním statistikám a co bude možné analyzovat do budoucna, pokud se bude měřit poctivě.

 

 

 

 

Dr. iur Rita Simon, Ústav státu a práva Akademie věd ČR - Jaký vliv má doprava při současné kvalitě technických prohlídek na kvalitu ovzduší ČR? Jaká je naděje na zlepšení a jak na ochranu myslí česká a evropská legislativa?

 

 

 

 

Michal Fleischhans a Ing. Petr Novák, FCD.eu - Pro mnoho autoservisů řešení problému s čím dál složitější diagnostikou závad a pro specialisty v oboru zajímavá příležitost. Necháme Vás nejen nakouknout, ale už i rovnou zapojit se ve fázi vývoje.

 

 


 

Neomezený přístup ke všem výše uvedeným přednáškám získáte po uhrazení konečné  částky, která se zobrazí po vyplnění níže uvedeného  formuláře.

 

V případě dotazů ke kurzům, ubytování a dalším informacím, s možností emailové nebo telefonické objednávky, nás neváhejte kontaktovat: Lucii Volfovou, (+420) 317 471 905, lucie.volfova@ihr-tech.cz

Objednávka

Po vyplnění požadovaných údajů se pod formulářem zobrazí konečná cena (jsme plátci DPH se sídlem v ČR). Do provedení úhrady je objednávka nezávazná.

Upozornění: Pakliže jste již registrovaný/á, pak se přihlašte a většina údajů se vyplní za Vás.


Osobní údaje

Váš e-mail ani telefon se nikde nezveřejní. Zákon o ochraně osobních údajů.


Firma a fakturace

Tyto údaje budou uvedeny na fakturách.