Pomoc a dotazy

317471900
objednávky a organizační dotazy

Školení a konference

Jak hravě zvládat paralelní diagnostiku, aneb “Elektrika jako voda”


středa, 27.03.2019
08:00 - 16:00
Školící centrum FCD, Boleslavská 902
Boleslavská 902
29306 Kosmonosy, CZ
Hampl Jiří
Organizátor: IHR Technika s.r.o.
3 400 CZK (bez DPH)

“Lokalizace závady” je až druhým krokem v diagnostice. Myslíme jí přímou a konkrétní příčinu, nikoliv jen to, že se nachází v systému třeba škrtící klapky. Za tím, že se škrtící klapka nehýbe, nebo se hýbe špatně, nemusí stát vada v ní samé, nýbrž mimo ní, např. vada v ovládacích vedeních, konektorech, nebo v řídící jednotce, či dokonce může být na vině úplně jiný komponent nebo příkladně i mechanický problém, jako netěsnost v sání.
To lze prověřit přímým měřením na komponentech. Takové “lokalizační” měření osciloskopem však má svá přesná pravidla, která jsou jiná (!!!), než u měření tím samým osciloskopem, použitým při záznamu hodnot do “multitestu”.

Zatímco u multitestu jsme se připojovali jen na samotný signál, u lokalizačního měření se připojujeme na všechny kontakty prověřovaných komponent. Pravidla jsou naprosto jednoduchá, vše porovnáváme v námi vymyšleném projektu založeném na principu “Elektrika jako voda”. Pochopit, jak se chová elektrika, má šanci každý, kdo si někdy hrál s vodou, zaléval zahradu hadicí, nebo ze života ví, co voda dovede a jak se chová.

Už z letitých zkušeností víme, že statickým měřením napětí nebo proudu (multimetrem) zjistíme ani ne pětinu informací, co zjistíme osciloskopem. Zapomeňte na používání multimetru! Při diagnostice moderních elektronicky řízených systémů je multimetr skutečně zavrženíhodná ztráta času. Hodí tak maximálně na 5% úkonů v autoopravně. Z křivek přečtete hned několik informací najednou, dokonce mechanické problémy motoru. To s multimetrem nikdy nedokážete!

 

Osnova:

 

Zdroj napětí a význam zásad a pravidel zapojení elektroniky ve vozidle.
Základní rozdělení způsobu na lokalizační měření napětí a proudů.
Rozdíly v lokalizaci přerušení a zkratů u spotřebičů a u snímačů.
Prověřování ztráta na vodičích referenčního napětí, kostry a signálního vedení. 
Správné zaznamenávání pulzně modulovaných proudových signálů.
Posuzování dynamiky a rušivých znaků signálů a analýza tendencí křivek (lze sledovat i závady mechanického charakteru).
Metody, triky a tipy v lokalizačních měřeních.
“Simulace” jako významná pomůcka při hledání závad.

V případě dotazů ke kurzům, ubytování a dalším informacím, s možností emailové nebo telefonické objednávky, nás neváhejte kontaktovat: Lucii Volfovou, (+420) 317 471 905, lucie.volfova@ihr-tech.cz

Objednávka na školení či konferenci

Máte zájem o účast na tomto školení? Vyplňte prosím následující údaje a klikněte níže na "Objednat". Jde o nezávaznou objednávku, na základě které Vás bude pořadatel kontaktovat s přesnou nabídkou.

Upozornění: Pakliže jste již registrovaný/á, pak se přihlašte a většina údajů se vyplní za Vás.


Osobní údaje
Přezdívku použijte, chcete-li zůstat anonymní nebo pokud chcete používat název firmy jako propagaci. Přezdívka se použije u všech příspěvků a Vaše jméno a příjmení se nezveřejní.Váš e-mail ani telefon se nikde nezveřejní. Zákon o ochraně osobních údajů.

Budete-li někdy potřebovat od nás pomoc po telefonu, telefonní číslo zadejte!
Firma a fakturace

Tyto údaje budou uvedeny na fakturách.


Seznam účastníků

Bez vyplnění jména nebude objednávka platná

* Jméno: * Příjmení: * Telefon: E-mail:

Aktivační kód

Aktivační kód jste mohl/a obdržet v rámci zakoupení přístroje, který je námi technicky podporován nebo při spolupráci s obchodními partnery, kteří naše služby nabízí dále svým zákazníkům (např. zprostředkování přístupu na stránky, apod.).