- během jízdy
- [00] Nízký účinek kalyzátoru řada 2
- trvalá závada
- sporadická závada
Doposud provedeno bez úspěchu
Přečten DTC registr chyb, nalezena chyba nízkého úćinku katalyzátoru.
V měřených hodnotách kontrolovány aditivní, multiplikativní koreční hodnoty, vše v mezích (+/- 5 procent max)
Proveden relativní test komprese jak pomocí střídavé složky alternátoru/palubního napětí, tak pomocí proudové charakteristiky odběru startéru. Všechny válce ok.
Proveden test lambda regulačního okruhu (na předních sondách zatím), vzorový průběh, reakční doby sond kolem 100ms, ŘJ po vstříknutí obohacovacího spreje upravuje délku vstřiku. Na zadních bude proveden test později, zákazník spěchal.
Proveden TET MAF, reprezentativní výkmit, dynamika váhy vypadá ok, avšak po chvilce accelerace dojde k poklesu signálu maf na ustálou hodnotu na cca. 3 volty. Zatím k tomu nemám adekvátní vysvětlení, vidím to poprvé. Jako by ŘJ zasáhla pomocí škrtící klapky. Zde prosím o váš názor.
Proveden test průběhu sání a tlakových vln ve výfuku. Jak na běžícím motoru, tak i cranking modu. U běžícího motoru lze pozorovat drobnou anomálii u jednoho z válců (viz. orazek a vodítka), jinak se průběh zdá ok. Bylo by dobré zopakovat test po cca. 5 tisících km, kdy si ventily po repase hlav pořádně sednou.
Proveden test zapalování, sekundárního okruhu. U tří válců lze pozorovat nižší hodnotu přeskokového napětí a kratší burn time. Děje se tak pouze u měněných COP cívek za druhovýrobu od FEBI. Po promíchání cívek se problém přesunuje na jiné válce spolu s FEBI cívkami. Kontrola svíček( 4 hrotové NGK předepsané výrobcem vozidla). Dle majitele mají najeto 10 tisíc. Lze však pozorovat vysoké opotřebení prostřední elektrody u všech svíček (pod okraj izolátoru), vypálení do oranžovo žluté barvy. Podle fotek a technického nákresu nových svíček stejného typu, které mají prostření elektrodu přesahující středový izolátor usuzuji, že problém nebude v cívkách jako takových, ale svíčkách. Nové cívky nemají vlastnosti originálních cívek (nedokáží dodat takový el. náboj) a proto u svíček s poškozenou elektrodou se chovají odlišně.
M
Pro více informací je potřeba se zaregistrovat
Zaregistrovat se
Už jste registrovaný?
Přihlásit se