+2

Blog

Kdy nekvalitní filtr částic zabije rodinu v autě za pár sekund

27.05.2019 | aktualizováno 27.05.2019 13:00:14 0 1939x

Filtry částic potřebují po ca 200.000 km analýzu jejich stavu, popř. vyměnit. Na českém trhu se prodalo tisíce náhradních filtrů, ale nejsou plně funkční (jsou to jen tlumiče hluku). Ty nejen že mohou poškodit vozidlo a jeho motor, ale ohrožují doslova na životě i posádky vozidel jedoucích okolo.
Na videu je vidět vůz Ford Focus, který ohrožuje na životě posádky vozidel okolo sebe tím, že generuje intenzivní kouřovou clonu z nafty, za kterou by se nemusel stydět ani ruský bojový tank. Jak k tomuto jevu dochází?

Když se mají ve filtru nashromážděné saze beze zbytku "vypálit", zahájí řídící jednotka po dosažení teploty výfukových plynů tzv. regenerační "dostřiky paliva do výfuku" (tato fáze je vidět na videu). Nafta vstřikovaná později za HÚ pístu (asi 30 ° za HÚ) by měla v aerosolu putovat výfukovým potrubím až na provozně ohřátý katalyzátor, kde se probíhající chemickou reakcí vyvine značné množství tepelné energie (kat se doslova rozsvítí). Tím se dosáhne zápalné teploty sazí (570 - 630 °C) a saze se beze zbytku spálí. Tolik teorie.

U zmiňovaných nekvalitních náhražek filtrů z Polska (ale i z jiných zemí) neobsahuje katalytický nosič potřebné množství vzácných katalytických kovů (např. Palladium, Rhodium, Platina), takže dopadne-li aerosol nafty z dostřiků na povrch katalyzátoru, kde je těchto kovů málo nebo vůbec žádné, nafta se po dopadu na horký povrch katu bez jakékoliv chemické reakce prostě jen odpaří (bílý kouř z výfuku).
U části vozidel vybavených těmito nefunkčními náhražkami jsou ilegálně regenerace filtru softwarově deaktivované, takže tento jev není na silnicích běžně vidět.

Dochází-li k uvedenému jevu (viz video), může se jednat i o opotřebený, nebo "otrávený" a tedy nefunkční katalyzátor, nebo byl dovozidla namontovám katalyzátor EURO 4 s mnohem nižší účinností, než má oxikat pro emisní normu EURO 5.


Nefunkční k podvodům zneužívaná náhražka DPF (1988/1)

Na obrázku by měla být vidět pravidelná šachovnice, avšak v jednom směru je perforována každá druhá buňka a v druhém každá třetí buňka. Takový filtr se principiálně nikdy neucpe, saze totiž nezachycuje. Výrobce toto zneužívá a tyto filtry léta opatřuje nefunkčními katalyzátory (bez ušlechtilých drahých kovů), čímž vydělává značné peníze za prodej pouhého "plechu" a "hlíny".

Nebezpečí smrtelné havárie pro ostatní účastníky silničního provozu. (1988/2)

Že "emise" mohou zabíjet i rychle a klidě nic netušící celou rodinu v autě dokazuje tento záznam z 9. 5. 2019 kdy právě těsně před předjížděcím aktem začalo předjížděné auto náhle a bez varování silně kouřit hustým bílým kouřem.
Jde o diesel s filtrem částic a nefunkčním katalyzátorem, který právě zahájil desetiminutovou regenerací ve filtru nashromážděných sazí. Zde je však nefunkční katalyzátor a tak se nafta chemicky nepromění v CO2 + teplo, ale v mastné výpary nafty, které doslova zahalí silnici pro oba směry.

Česká metodika však takové závady účelově přehlíží a vozidlo dle českého předpisu při měření emisí v rámci STK plně vyhovuje.

Kompletní informace na toto téma

a mnoho dalších informací najdete pod odkazy níže.

Vyzkoušejte si nás nezávazně na 14 dní zdarma.

Vyzkoušet 14 dní zdarma
24.07.2014 | aktualizováno 23.10.2019
DPF - FAP filtr částic (Wall Flow) - funkce a regenerace @

DPF (FAP) se nechá rychle otestovat při stojícím vozidle s ohřátým motorem před a příkladně i po regeneraci. Výsledkem je poznání o celistvosti filtru, obsahu sazí a popílku, účinnosti regenerace. Jízdou je analýza doplněna o další cenné informace (dynamika ohřevu; stav teplotních snímačů, charakteristika odporu kladeného spalinám za různých teplot, otáček a zátěže).

Lekce
  • 38968× 37
05.01.2011 | aktualizováno 02.01.2019
"DPF"- Diagnostika problémů s filtrem částic @

Jak analyzovat příčinu ucpávání filtru? Když motor silně kouří, není to vidět. Kouří do filtru a ten všechny saze zachytává. Je vůběc příčinou problémů s DPF nadměrné kouření? Nebo je to neschopnost regenerovat?

Lekce
  • 50172× 53
Libor Fleischhans
14.01.2018 | aktualizováno 30.01.2018
Ford Focus C-Max 2,0 TDCi Po opravě DPF a výměně turba zlobí
Jen diagnostika
  • 308× 2

Komentáře (0)